AGNIESZKA CZECZENIKOW

Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców

Zawodowo:

Od kilkunastu lat pracuję w dużej firmie, przez wiele lat zarządzałam zespołami. W pracy z powodzeniem wykorzystuję narzędzia bardzo zbliżone do Pozytywnej Dyscypliny (np. komunikaty JA, wspierająca informacja zwrotna, motywowanie etc.). Umiejętności jakie zdobyłam przydają się również w innych sferach – także w domu. Obecnie jestem w trakcie studiów z Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej.

 

Prywatnie

Jestem mamą trójki dzieci : dwóch nastolatek i czterolatka. Jako rodzic cały czas staram się rozwijać swoje kompetencje : ukończyłam kurs „Trening Skutecznego Rodzica” wg. metodyki Thomasa Gordona oraz Studium Rozwoju Osobistego w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii (w duchu NVC). Idea, którą lubię: „Rozwój nie polega na zmianie, ale wykorzystaniu pełni swojego potencjału”. Zgodnie z tą myślą chcę pomagać innym rodzicom rozwijać się… dla dobra ich dzieci i ich samych.

 

 

ANETA WÓJCIK

Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców

Zawodowo:

Moje wykształcenie i życie zawodowe to nauczanie dzieci, marketing, szkolenia oraz HR. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami, prowadzeniu szkoleń i prezentacji. Sama ukończyłam wiele kursów z obszaru zarządzania i komunikacji (m.in. Senior Leadership Program, Insights Discovery, komunikacja niewerbalna, aktywne słuchanie, rozwiązywanie konfliktów, feedback, negocjacje, storytelling, podstawy psychoterapii, etc.).

 

Prywatnie

Jestem mamą trzech wspaniałych synów (12, 9 i 7 lat). Wychowując dzieci, kieruję się założeniami psychologii pozytywnej (T.Gordon, J. Juul, A.Rosenberg). Moją ulubioną koncepcją w Pozytywnej Dyscyplinie jest budowanie długofalowych relacji oraz odrzucenie kar jako narzędzia motywowania dzieci. „Jakim cudem wpadliśmy na ten szalony pomysł, że aby dzieci zachowywały się lepiej, najpierw muszą poczuć się gorzej?” (Jane Nelsen).

 

 

 

Dlaczego Pozytywna Dyscyplina?

Ponieważ to bardzo PRAKTYCZNA metoda. Dobrze od niej zacząć, kiedy czujecie, że już nie dajecie rady albo kiedy chcecie stać się lepszymi rodzicami. Daje konkretne, dobrze opisane narzędzia, które możecie przećwiczyć na warsztatach, a potem stosować w domu.

Zapraszamy na warsztaty stacjonarne (Kraków, Wieliczka, Niepołomice i okolice) lub online. Spróbujcie – rezultaty są spektakularne!